Bydgoski dwumiesięcznik kulturalny skupiający autorów z całej Polski wokół ogólnoświatowej tematyki kulturalnej

ADAM KEMPA Klub Sierżanta – Czyli mniej więcej o tym jak to jest z tekstami piosenek i ich znaczeniem w dzisiejszej muzyczce Kilka razy utwierdzałem się w przekonaniu, że nie jest możliwe by muzycy pokroju Popka, Gospela (pamiętacie Hyc o podłogę dziecko kurwa bęc?) czy innych disco-polowych pionierów aż tak bardzo nie była świadoma poziomu […]

Czytaj dalej

PAWEŁ SZALA O książkach w wersji elektronicznej Ale książki też są w chmurze. I siedzisz tak przez cały miesiąc i czytasz. Wychodzi dużo taniej, bo wszystkie e-booki są tańsze od tradycyjnych. I już nie chodzi o to, aby książki mieć, ale żeby je znać. Ma to sens.

Czytaj dalej

BARTOSZ WOLSKI Muzyczny punkt widzenia Od strony muzycznej grupa z pozoru brzmi zupełnie obco dla europejskiego ucha. Niezrozumiałe teksty w języku Tuaregów śpiewane są w tradycyjny sposób, a owo plemienne zawodzenie w niczym nie przypomina technik śpiewu do jakich jesteśmy przyzwyczajeni.

Czytaj dalej

AGNIESZKA BYKOWSKA Muka na Sztukę W obu przypadkach stajemy przed obrazem kobiety zranionej – czy to przez mężczyznę, czy przez samotność i fizyczną udrękę. Zderzenie z tymi dziełami staje się tym dotkliwsze, że ból zaprezentowany przez artystki wytrąca się ze sfery fizycznej i ucieka w rejony niedostępnej i zaszyfrowanej podświadomości.

Czytaj dalej

BARTOSZ WOLSKI Muzyczny punkt widzenia Niezależne wydawnictwa muzyczne powstają i funkcjonują nie w oparciu o chęć zarobku inwestora, lecz z pasji i zamiłowania do muzyki. My jako konsumenci także jesteśmy inwestorami. Głosujemy portfelami.

Czytaj dalej